Мобільна точка продажів

Введення

Мобільна точка продажів реалізована як прикладення для операційної системи Android, яке забезпечує роботу магазинів або інших об’єктів по продажу товарів. Для роботи прикладення не потрібне постійне з’єднання з сервером системи ErpFoss, таке з’єднання потрібне тільки для синхронізації даних.  Для встановлення програмного забезпечення його потрібно скачати  та встановити на своєму мобільному пристрої.

Вхід до системи

Вхід до системи можливий від імені будь якого користувача системи. Для входу в систему введіть ім’я піддомену, яке ви задали при реєстрації в системі. В даному випадку було введено “set“, всі інші дані підставиляються автоматично.

Вибір імені піддомену
Вибір імені піддомену

Далі потрібно ввести логін та пароль користувача, від імені якого ви хочете зайти в систему, та увійти в обліковий запис.

Вхід в систему
Вхід в систему

Програма створить новий обліковий запис з введеними параметрами,

Створення облікового запису
Створення облікового запису

та перейде в меню Комерційні пропозиції

Пункт меню Комерційні пропозиції
Пункт меню Комерційні пропозиції

Облікові записи

Програма може працювати з декількома обліковими записами з різними базами даних. Для цього потрібно доторкнутися до поля, в якому вказано адресу бази даних, і далі ви можете додати обліковий запис або керувати обліковими записами.

Додавання/зміна облікового запису
Додавання/зміна облікового запису

На малюнку нижче зображено список облікових записів. Користувач може ввійти в систему під будь яким обліковим записом.

Список облікових записів
Список облікових записів

Меню

Для переходу в меню програми натисніть на значок меню.

Перехід в меню
Перехід в меню

Меню програми представлено на малюнку нижче.

Меню програми
Меню програми

 Комерційні пропозиції

Це основне вікно програми через яке виконуються продажі товарів. Натиснувши на значок “+” в правому нижньому куті ми можемо створити нову комерційну пропозицію.  Далі потрібно натиснути на поле Рядки замовлення.

Створення комерційної пропозиції
Створення комерційної пропозиції

Виберіть позиції товарів, які будуть включені в комерційну пропозицію. Повторно натискаючи на позицію ви можете збільшити її кількість в замовленні, або зменшити натискаючи знак . Кількість товару, яка буде включена в пропозицію, вказано в середині зеленого овалу. Всередині блакитного овалу вказана його вартість. Відповідно, натиснувши на ці овали, ви можете змінити кількість товару, або ціну його продажу. Ви можете також вести пошук товарів по їх коду чи назві. Після пошуку товару підтвердіть ваш вибір, натиснувши галочку.

Вибір позицій комерційної пропозиції
Вибір позицій комерційної пропозиції

Далі ви можете зберегти Комерційну пропозицію. Для збереження пропозиції попередньо потрібно призначити  покупця по замовчуванню.

Збереження комерційної пропозиції
Збереження комерційної пропозиції

Після збереження комерційна пропозиція відображається в загальному списку комерційних пропозицій. В списку ми бачимо номер пропозиції, кількість товарів, що були замовлені (в дужках), дату та час створення пропозиції, найменування покупця, стан пропозиції та суму.  Номер пропозиції включає в себе ідентифікаційний номер користувача в системі. Цей номер прописано після знаку “/” тобто в нашому випадку це цифра “7“.  До  синхронізації пропозицій  з сервером ErpFoss  вони можуть бути відредаговані чи скасовані.

Список комерційних пропозицій
Список комерційних пропозицій

Замовлення на продаж

Після синхронізації пропозицій вони переміщаються в папку Замовлення на продаж. Дані документи не підлягають редагуванню.

Список замовлень на продаж
Список замовлень на продаж

Клієнти

В данному пункті  ви можете побачити список клієнтів

Список клиентов
Список клиентов

Використовуючи пункт меню Клієнти ви можете вибрати Покупця по замовчуванню.

Вибір покупця по замовчуванню
Вибір покупця по замовчуванню

Через цього клієнта будуть проводитися всі продажі для даного облікового запису. Наприклад, якщо у вас декілька магазинів то для кожного з них можна створити свого клієнта та вибрати його по замовчуванню для цього магазину. Таким чином по об’єму продажів цьому клієнту можна отримати інформацію про загальну суму продажів в цьому магазині.

Налаштування

Для переходу в даний пункт меню натисніть Налаштування.

Вибір пункту меню Налаштування
Вибір пункту меню Налаштування

Синхронізувати дані замовлень

Продавець може проводити продажі в автономному режимі, створюючи документи Комерційні пропозиції, по кожному факту продажу, та отримуючи кошти від покупців. Після закінчення продажів, наприклад, в кінці робочого дня чи тижня, продавець повинен синхронізувати дані по своїх продажах з основним сервером системи ErpFoss. Для цього потрібно натиснути Синхронізувати дані Замовлень.

Синхронізація даних по Замовленням на продаж
Синхронізація даних по Замовленням на продаж

В результаті дані замовлень будуть відображатися в папці Замовлення на продаж на мобільному пристрої, але крім цього, всі ці замовлення також будуть відображатися і в папці Замовлення на продаж, модулю Продаж. Використовуючи різноманітні фільтри для цієї папки, ми можемо отримати потрібну нам інформацію. Наприклад, ми провели відбір по певному продавцю і отримали повну інформацію по його продажах.

Папка Замовлення на продаж
Папка Замовлення на продаж

Також в паці Рахунки клієнтам модуля Бухоблік будуть створені та затверджені рахунки для кожного Замовлення на продаж. При передачі готівки від продавця магазину в касу ви можете відмітити рахунки та провести групову реєстрацію платежу.

Рахунки по закупівлям, що створені в магазині
Рахунки по закупівлям, що створені в магазині

Після реєстрації платежів всі рахунки будуть відмічені як оплачені.

Оплачені рахунки
Оплачені рахунки


оновити інформацію про товари/про клієнтів

При першому запуску програми вона завантажує всі дані по товарах, що продаються, та клієнтах. Але, якщо ви ввели в систему нові товари або клієнтів, то необхідно провести їх завантаження на мобільний пристрій. Для  цього потрібно запустити оновлення інформації, натиснувши відповідний пункт меню.

Зберігати дані за період

В даному розділі встановлюється період, за який будуть зберігатися дані по Замовленням на продаж на мобільному пристрої. Це налаштування дозволяє зменшити об’єм, що зберігаються на мобільному пристрої. В основній базі даних вони зберігаються постійно.