Досвід впровадження ПРРО у питаннях та відповідях

Досвід впровадження ПРРО

З початку введення в Україні обов’язкового використання касових апаратів для ФОП ми отримали великий досвід впровадження ПРРО – програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Клієнти хмарного сервісу для автоматизації торгівлі – ERP FOSS – вже добре оцінили всі переваги реалізації ПРРО.

У цій статті розглянемо найчастіші питання, які ставлять користувачі програми для РРО, та відповіді на них.

Що краще, програма на комп’ютері або хмарний сервіс?

На нашу думку, вигідніше працювати у хмарному сервісі (яким є ERP FOSS). Вам не потрібно дбати про обслуговування, оновлення програмного забезпечення, резервне копіювання даних – усім цим займається компанія-розробник. Ви можете використовувати хмарний сервіс для торгівлі на будь-якому пристрої будь-де, – потрібно тільки підключення до інтернету. Так чи інакше, із ПРРО без інтернету працювати неможливо.

На яких пристроях працює програма?

ERP FOSS працює на будь-якому пристрої, де є веб-браузер. Однак, для зручності ми рекомендуємо пристрої розміром екрана від 10 дюймів. Тобто з нашою програмою добре працювати на планшетах, ноутбуках, стаціонарних комп’ютерах. Для невеликих екранів мобільних телефонів програма не оптимізована.

Чи буде працювати програма, якщо відключиться інтернет?

Модуль “Касовий термінал” функціонує і за відключеного інтернету (за умови, що на момент запуску модуля, зв’язок був). Однак, якщо йдеться про ПРРО, наявність інтернету обов’язково для реєстрації фіскальних чеків та надсилання z-звітів. Короткочасно може бути відключено сервер податкової служби України, це так званий офлайн режим ПРРО, який підтримує наша програма. В оффлайн режимі фіскальні чеки формуються за особливим алгоритмом.

У мене велика номенклатура товарів. Чи є обмеження на кількість товарів та як автоматизувати їх введення?

Ми не обмежуємо кількість найменувань товарів, які можуть бути введені в систему. В даний час у нас є клієнти з номенклатурою товарів у кілька десятків тисяч найменувань. У системі передбачені засоби для автоматизації введення номенклатури товарів та довідника клієнтів із Excel-файлів спеціального формату. На етапі впровадження ми допомагаємо нашим клієнтам завантажити свою номенклатуру товарів у базу даних системи.

Яку обрати кількість користувачів для роботи в програмі?

Для початку потрібно визначитися, скільки ваших користувачів одночасно працюватимуть з програмою. На це і потрібно розраховувати ваші витрати на програму. Якщо у вас передбачається, що якийсь час з програмою працює один користувач, а потім інший, достатньо в програмі завести одного користувача, і відповідно, дати логін/пароль від цього облікового запису двом вашим співробітникам. Потрібно розуміти, що під одним логіном одночасно у програмі може працювати лише один користувач.

Чи можу я працювати з кількома ФОП в одному обліковому записі?

Так, така нагода є. У системі можна налаштувати режим мультикомпаній, який дозволяє створити одну материнську компанію та кілька дочірніх (ФОПів). Вводяться установки РРО для кожного ФОП, можна налаштувати окремі каси для них. Таким чином, у програмі ERP FOSS можна в одному обліковому записі фіскалізувати платежі на декількох ФОП.

Чи можна вибирати, які платежі фіскалізувати, а які ні?

Так, така можливість підтримується у програмі. При використанні рішення “Торгівля” під час реєстрації платежу в модулі “Продажі” або “Бух. облік” можна вибирати – фіскалізувати цей платіж чи ні (тобто чек не буде відправлятися до податкової).

Чи підтримується фіскалізація введення та виведення готівки з каси?

Так, наша програма надає засоби для введення/виведення готівки у касі. При цьому створюється спеціальний чек ПРРО на службове введення або виведення (інкасація) готівки.

Чи заокруглюється готівка в чеках РРО?

Так, згідно з постановами НБУ, суми при готівковому розрахунку мають заокруглюватися. Наша програма автоматично округляє суми у чеках ПРРО, що формуються при розрахунках готівкою.

Який типовий сценарій роботи з ПРРО?

Вам необхідно зареєструватися на нашому сайті та вибрати рішення “Торгівля” або “Касовий РРО”. Рішення “Торгівля” надає повний набір функцій системи, включаючи складські операції, закупівлі, роботу з рахунками-фактурами, аналітичні звіти та ін. Рішення “Касовий РРО” надає тільки касовий термінал та фіскалізацію платежів. Далі можна заповнювати базу своїх товарів/послуг, а також налаштування програмного РРО. Після цього все буде готове до роботи з податковим фіскальним сервером.

Ви відкриваєте зміну, використовуючи цифровий підпис, продаєте свої товари/послуги, а наша система автоматично при цьому відправляє до податкової чеки, де для них формується фіскальний номер. Наприкінці дня зміна завершується з автоматичним надсиланням z-звіту до податкової служби.

Чи підтримується робота з принтерами чеків та платіжним терміналом?

Так, такі можливості підтримуються. Під час друку чеків виводиться вся інформація про ваш ФОП, адресу, фіскальний реєстратор, яка регламентована податковою. Також у чеку фіксується спосіб оплати – готівкою або банківською карткою. Повний перелік торгівельного обладнання, яке підтримується програмою, описано в цій статті.

Чи можна фіскалізувати передоплату?

Так, у рішенні “Торгівля”, ви можете фіскалізувати передоплату, так само як і часткові оплати. У чеках ПРРО фіксується найменування товару та кожна оплачена сума. Проміжні суми позначаються як “виплата кредиту”.

Чи можна створити чек повернення товару?

Так, програма дозволяє проводити пошук раніше оплаченого замовлення, вибрати з нього товари для повернення та їх кількість та власне виконати повернення коштів за даний товар покупцю. При цьому друкується чек повернення за встановленою формою.

Чи зберігає програма чеки, z-звіти, замовлення?

Звичайно, програма зберігає всі замовлення, чеки та відправлені до податкової z-звіти. Ви можете вибрати період часу та об’єднати всі звіти для даного періоду в один pdf-файл для зручності подальшого друку.

Яке рішення для обліку мені краще вибрати “Торгівля” або “Касовий РРО”?

Якщо вам необхідно автоматизувати лише роботу каси з фіскалізацією продажів, без складського обліку та ведення закупівель товару, рекомендуємо рішення “Касовий РРО”. В інших випадках вам знадобиться наше повне рішення – “Торгівля”.

Звертайтесь до нашої служби техпідтримки, якщо у вас виникнуть запитання до роботи з ПРРО. Спробуйте зареєструватися та попрацювати безкоштовно з нашою системою вже зараз: