Інвентаризація на складі – це перерахунок залишків товарів і коригування їх в документах і в базі даних підприємства.
Досить часто в торгівлі виникають ситуації, коли відвантажують один товар, а списують інший (або його різновид). Або будь-яка продукція виявилася бракованою і її потрібно виключити з доступних залишків на складах. Можливо також під час оприбуткування товару було введено неправильно його кількість, а також і з інших причин сталися помилки під час обліку продукції.
Для всіх цих випадків необхідно періодично виконувати інвентаризацію і актуалізувати реальну кількість товарів на складах вашої компанії.
Як виконувати інвентаризацію в програмі ERP FOSS
Для інвентаризації оберіть модуль Склад і пункт меню “Контроль запасів/Корегування залишків”. Далі вкажіть, у яких складських сховищах та за якими товарам провести інвентаризацію. Можна вибрати як всі, так і товари певної категорії, або вказати конкретний товар (продукт) вручну.
Далі програма запропонує ввести реальні залишки вибраних вами товарів. Залишки можна вводити вручну, але якщо до програми підключений сканер штрихкодів, то звичайно, варто їм скористатися для інвентаризації. Просканувавши безпосередньо кожен товар, ви автоматично уведете до бази даних їх фактичну кількість.
Система ERP FOSS автоматично зробить списання та/або оприбуткування товарів на складі, оформивши це, як внутрішнє переміщення з/на віртуальний склад. Аналогічним чином проводиться і відбраковування продукції.
Детальніше всі ці операції розглянуті в нашій документації,
а також в навчальному відео.
Всі записи про інвентарізації зберігаються в програмі і доступні на вимогу в будь-який момент.
Звіти про інвентаризацію
Система автоматично створює звіти про проведені інвентарізації, які можна надрукувати (файли у pdf-форматі). У звітах можна побачити початкову (на момент інвентаризації) і фактичну кількість обраного товару на складах, а також суми оприбуткування або списання товарів.
Висновки
Таким чином, інвентаризація на складі за допомогою програми ERP FOSS дозволить вам швидко встановити збіг розрахункових і фактичних даних про кількість продукції, що зберігається, виявити надлишки/недоліки товару, а також їх пересортицю.
Результати інвентаризації зберігаються в програмі і можуть бути надані у вигляді зручних для аналізу звітів.