Робота з декількома валютами в ERP FOSS

Робота з декількома валютами в програмі для торгівлі ERP FOSS

У хмарному сервісі для автоматизації торгівлі ERP FOSS підтримується робота з декількома валютами, тобто у програмі є режим мультивалютності. З самого початку роботи у системі, коли ви тільки зареєструвалися, потрібно обрати типову валюту компанії, наприклад, гривню. Типова валюта – це та валюта, у якій у вас відбувається більшість операцій (продаж/купівля), у яку будуть перераховані операції з іншими валютами для створення звітів. Після того, як ви обрали типову валюту та виконали будь-яку операцію, змінити цей вибір вже буде неможливо.

Типова валюта у програмі для торгівлі

Журнали оплат. Курси валют

Обов’язково потрібно створити журнали для обліку коштів у тих валютах, які Ви плануєте використовувати. А також необхідно увести дані про курси валют, які діють у вашій компанії. Курси можна уводити у будь-який день та час, програма буде “пам’ятати” у який період діяв той чи інший курс. Зазвичай у програмі активними є українська гривня, американський долар та євро. Але ви можете активувати та користуватися будь-якою валютою, що підтримується програмі.

робота з декількома валютами в програмі для торгівлі

Систему можна налаштувати таким чином, щоби вона синхронізувала курси долара та євро з курсами Національного Банку України.

Продажі та закупівлі у різних валютах

Всі ціни, які вказано у ваших картках товару, рахуються уведеними у типовій валюті.

Під час продажів ви можете обрати прайс-лист у валюті, яка відрізняється від типової.

прайс продажів у євро

У такому випадку всі позиції видаткової накладної/чеку буде перераховано у відповідну валюту за діючим у системі на поточний момент курсом.

Під час виконання купівель можна вказати у прибутковій накладній валюту, тоді значення собівартості товарів з карточки будуть вважатися значеннями у обраній валюті.

закупівля у євро

Під час реєстрації оплати ви можете обрати журнал з необхідною валютою. Система автоматично перерахує оплату за курсом, якщо валюта журналу буде відрізнятися від валюти виставленого рахунку.

Робота з валютами на касі

Якщо до каси підключити валютні журнали та зробити відповідні налаштування, програма буде автоматично перераховувати оплату на журнали валют, які відрізняються від типової, за діючим курсом.

Звіти

Важливою особливістю системи є приведення у звітах всіх операцій до типової валюти з використанням курсів, що діяли на час виконання даних операцій. Так, наприклад, ви можете отримати звіти з продажів та валового прибутку у типовій валюті кампанії.

Спробуйте роботу з декількома валютами у системі ERP FOSS вже зараз: