Перейдіть до меню “Продаж” та оберіть пункт меню “Замовлення на продаж”.
Відкрийте будь-яке підтверджене замовлення на продаж.
Натисніть на кнопку “Створити рахунок” – система запропонує декілька варіантів створення рахунку. В залежності від налаштувань системи можна створити, як на доставлену, так і на замовлену кількість товару. Також рахунок можна створити у виді авансового платежу.
Рядки для включення в рахунок – вся сума по рахунку буде включена в рахунок.
Рядки для включення в рахунок (відняти попередню оплату) – в рахунок буде включено сума з урахуванням попередньої оплати.
Попередня оплата (відсоток) – в рахунок буде включено відсоток від суми платежу.
Попередня оплата (фіксована сума) – в рахунок буде включена фіксована сума авансового платежу.
В моєму випадку замовлена кількість товару співпадає з доставленною. Так як попередньої оплати не було, оберу “Рядки для включення в рахунок”.
Якщо далі натиснути на кнопку “Створити і переглянути рахунки”, система створить чернетку рахунку та автоматично її відкриє для перегляду.
Якщо натиснути на кнопку “Створити рахунки”, система створить чернетку рахунку та відповідна кнопка з’явиться у правій частині вікна.
Натіснить на кнопку “Рахунки”. Одже зараз Ві маєте можливість переглянути рахунок та, якщо це потрібно, внести зміни до документу/або скасувати до того, як його буде підтверджено.
Перейдіть на вкладку “Інша інформація”. Тут можна вибрати журнал, в якому буде створено запис про проведення рахунку, бухгалтерський та банківський рахунки, тощо.
Щоб підтвердити рахунок, натисніть на кнопку “Підтвердити”.
Кнопка “Скасувати рахунок” – підтверджений рахунок може бути видалено, за умовою, що дозволено скасування записів в журналі Customer Invoices.
Кнопка “Зареєструвати платіж” – коли клієнт розрахується по поточному рахунку, можна зареєструвати платіж. У вікні, що відкрилося, оберіть журнал та дату оплати та натисніть на кнопку “Підтвердити”.
Кнопка “Відшкодування” – ця функція доступна в разі, якщо потрібно повернути кошти клієнту.
У вікні “Відшкодування” є декілька спосіб повернення коштів.
“Створити чернетку повернення” – Ви створюєте чернетку рахунку для повернення коштів клієнту, а далі проводити її, як звичайний рахунок. Даний метод рекомендовано для використання при поверненні коштів клієнту.
“Скасувати: створити повернення та узгодити” – Ви створюєте рахунок на повернення коштів клієнту, який вже зазначений, як сплачений.
“Зміни: створити відшкодування, узгодити та створити новий рахунок-фактуру” – Ви створюєте рахунок на повернення коштів клієнту, який вже зазначений, як сплачений і водночас система створить нову чернетку рахунка на сплату для клієнта.
Якщо натиснути на іконку “і” в нижньому правому куті, можна відкрити платіж та отримати інформацію по банківських проводках.
Кнопка “Сторнувати запис” – використовується, якщо було допущено помилку в рахунку. При виборі даної функції буде створено бухгалтерське проведення зворотне тому, яке потрібно сторнувати. Потім можна створити новий рахунок, з урахуванням допущеної раніше помилки та провести його.
Кнопка “Скасувати запис” – зазвичай просто скасувати запис неможливо. Детальніше, як скасувати рахунок, розглянемо у окремому відео.
Кнопка “Вивірені проводки” – отримаємо інформацію щодо проводок, які мають відношення до даного рахунку
“і” – Кнопка “Скасувати узгодження” – при скасуванні узгодження система видаляє запис про підтвердження платежу по поточному рахунку, але сума оплати залишається дійсною.
Таким чином Ви маєте Залишкові платежі для цього клієнта і можете їх використати як для фіксації сплати поточного рахунку або для інших рахунків, для цього натисніть на “Додати”.