Яке значення має складська логістика для загального успіху фірми?

складська логістика
 1. Короткий огляд основних послуг
 2. Важливість складської логістики для інтернет-торгівлі
 3. Послуги комплектації

ХХI століття не дарма називають епохою тотальної діджиталізаціі. Нові технології, повсюдне використання інноваційного програмного забезпечення і різноманітних гаджетів, глобалізація сервісів, перехід сфери послуг і продажів в режим онлайн – все це необхідно враховувати в діяльності фірм і підприємств. Адже без цього сьогодні неможливо вести бізнес і отримувати достойний прибуток.

На думку експертів, всі тенденції можна розділити на дві категорії:

1) Так звані “модні”, широко розрекламовані, але ті, які приносять більше витрат, ніж користі.
2) Реально корисні, без яких сучасний бізнес практично не може нормально функціонувати.

До другої категорії можна віднести автоматизацію і ефективне управління для оптової та роздрібної торгівлі, а також продуману складську логістику. При цьому необов’язково відкривати власний склад – можна скористатися (частково або в повному обсязі) послугами сторонньої компанії на аутсорсинг.

 

Короткий огляд основних послуг

Ось перелік найбільш затребуваних послуг, що надаються великими логістичними компаніями:

Система активного управління складом. Завдяки терміналам збору даних і спеціального ПО з простим меню можна проводити інвентаризацію без припинення діяльності точок продажів. А також аналізувати залишки продукції, продумуючи поставки на найближче майбутнє. Автоматично вирішуються гострі питання вибракування, пересортування і недостач. Мінімізується число можливих помилок, а також помітно скорочується час на проведення обліку. Особливо актуальне таке управління для виробів з нетривалим терміном придатності.

Послуга відповідального зберігання. Дозволяє зберегти особливо цінні товари протягом певного часу, в належних умовах. Знімає тягар відповідальності з власника продукції, перекладаючи його на зберігача. Паралельно зі зберіганням можна замовляти сортування, упакування, навантаження товарів, що дуже зручно.

Організація РЦ (розподільних центрів). Ідеально підходить для мереж, яким регулярно потрібно відправляти поставки на роздрібні точки, розташовані в різних районах. На практиці все виглядає дуже просто: логістична компанія сама обробляє заявки від точок продажів, формує оптимальний графік і обсяг доставки, а також здійснює її за допомогою власних транспортних засобів.

 

Важливість складської логістики для інтернет-торгівлі

Продажі через Всесвітню мережу дозволяють обійтися мінімумом ресурсів, і одночасно напрацювати велику клієнтську базу. Тут зовсім необов’язково орендувати і містити офіс, зате величезне значення мають раціональна організація складу та його налагоджена робота. Крім того, збільшення обсягу заявок від клієнтів вимагає впровадження деяких сервісів по автоматизації, щоб:

 • Поліпшити якість обслуговування.
 • Підвищити швидкість надання відповідей.
 • Поліпшити обробку замовлень.

Ідеальним рішенням для інтернет-магазинів стане фулфілмент. Він дозволить заощадити час і сили, приділивши увагу розвитку інтернет-майданчика і його просуванню. На практиці це виглядає так:

 • Інтернет-магазин укладає договір з партнером – компанією, яка надає комплекс послуг зі складської логістики.
 • Партнер надає власний склад, забезпечує належні умови зберігання і доставки різних вантажів за призначенням (покупцям).
 • Логістична компанія веде прийом і обробку заявок, а також приймання, пакування, маркування тощо.
 • Вона ж оформляє повернені товари (отримує на склад, ставить на облік, і ін.).
 • Складський документообіг також лягає на плечі логістики.

Можливість побачити реальний стан справ (фактичний залишок на зберіганні, кількість замовлень на конкретну дату або за період і т.д.) можна за допомогою інтегрованих програм. Якщо використовувати повний комплекс логістичних послуг, вдається заощадити до 30% коштів і до 50% часу персоналу магазину.

 

Послуги комплектації

Серед замовлень, складання та упаковка яких покладається на логістичні компанії, часто фігурують збірні заявки (кілька найменувань товарів, комплекти і набори). Такі замовлення виділяють в окрему групу, їх формування та виконання контролює спеціальний підрозділ. Послуги комплектації актуальні для фірм з величезним асортиментним переліком продукції, а також в дні проведення акцій і передсвяткових розпродажів.