Початок роботи. Налаштування програмного РРО

Вступ

Сервіс ERP FOSS пропонується у двох варіантах (пакетах), які відрізняються за вартістю: базовому та “Програмний РРО”. У базовому пакеті доступні всі функції для комплексної автоматизації бізнесу (склад, виробництво, торгівля, тощо), включаючи програмний РРО. У пакеті “Програмний РРО” відповідно надається тільки функція ПРРО.

Повний склад модулів сервісу ERP FOSS:

модуль програмний РРО

Для налаштувань ПРРО Вам знадобляться модулі Налаштування, Бухгалтерський облік і власне РРО.

Як почати працювати з програмним РРО?

Для того, щоб почати роботу з програмним РРО необхідно:

  1. Отримати електронний ключ і кваліфікований сертифікат відкритого ключа
  2. Зареєструвати свою господарську одиницю на сайті податкової
  3. Зареєструвати ПРРО на сайті податкової
  4. Зареєструвати касира і його сертифікат відкритого ключа на сайті податкової
  5. Виконати налаштування на сервісі ERP FOSS

Розглянемо ці пункти детально.

Отримання електронного ключа і кваліфікованого сертифіката відкритого ключа

Ключ (електронний цифровий підпис, ЕЦП) можна отримати у вашій податкової інспекції або в іншому акредитованому центрі сертифікації ключів, а також онлайн, наприклад, в кабінеті Приват24.

У разі якщо у вас є ЕЦП, але немає кваліфікованого сертифіката, ви можете самостійно його згенерувати і завантажити на сайті ЦЗО. Даний сертифікат буде необхідний для реєстрації касира. На сайті ЦЗО виберіть пункт меню Довірчі послуги/Підпісаті документ:

Натисніть Обрати і виберіть ваш ключ, в поле “Пароль захисту ключа” уведіть пароль до вашого ключа і натисніть Зчитати:

Розгорніть ЕЦП (ДСТУ 4145), натисніть на посилання для завантаження сертифікату і збережіть у себе на пристрої цей сертифікат (файл типу .cer):

Завантаження сертифiкату

Реєстрація господарської одиниці

Для реєстрації господарської одиниці необхідно увійти в електронний кабінет платника податків на сайті податкової і подати форму 20-ОПП:

Форма 20-ОПП в кабінеті платника податків

З прикладом заповнення даної форми можна ознайомитися тут.

Реєстрація ПРРО

Для реєстрації ПРРО потрібно подати “Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій” (J/F1316602) в кабінеті податкової:

Після подачі необхідно перевірити в своєму електронному кабінеті квитанції про обробку Заяви. У разі успішної обробки квитанції отримуємо: “Документ прийнято” “Інформація – ПРРО “Назва каси” з локальним номером “Номер каси” призначено фіскальний номер “Фіскальний номер ПРРО”.

Реєстрація касира і його сертифікату відкритого ключа

Необхідно подати “Повiдомлення про надання iнформацiї щодо квалiфiкованого сертифiката вiдкритого ключа” (J/F1391801).

Заповніть форму, в колонку “Ідентіфікатор ключа суб’єкта” необхідно ввести дані вашого кваліфікованого сертифіката (процедура отримання якого на сайті ЦЗО описана вище).

Форма реєстрації касира для ПРРО

Відкрийте файл сертифікату, перейдіть на закладку “Склад” і станьте на поле “Ідентифікатор ключа суб’єкта”:

Скопіюйте цю строку і вставте у форму вище.

Налаштування програмного РРО в ERP FOSS

Перший крок – необхідно вказати вашу компанію. Для цього перейдіть в модуль Налаштування. Виконайте пункт меню Користувачі/Компанії. Зазвичай у програмі вже існує компанія під назвою My Company. Її необхідно перейменувати, для цього натисніть Редагувати, введіть назву, адресу, ІПН, код ЕРДПУ (поле “Реєстр підприємств”) і натисніть Зберегти.

Наступний крок – це налаштування журналів оплат. Для цього перейдіть в модуль Бухгалтерський облік. Виконайте пункт меню Налаштування/Журнали:

Зазвичай в системі вже існують журнали оплат – Банкта Каса. Вам необхідно визначити, який журнал оплат підлягатиме фіскалізації. Для цього перейдіть в картку журналу оплат, натисніть Редагуватиі перейдіть на закладку “Розширені налаштування”, поставте ознаку “Підлягає фіскалізації”:

Також можна вказати ознаку “Оплата картою”, якщо ви приймаєте оплату на карткові рахунки.

Далі створіть касира, господарську одиницю та реєстратор транзакцій.

Для цього перейдіть в модуль РРО, виконайте пункт меню Налаштування/Касири і натисніть Створити. Уведіть ім’я касира – те, що було зазначено раніше, при реєстрації на сайті податкової.

Аналогічно виконайте пункт меню Налаштування/Господарські одиниці і натисніть Створити. Введіть ім’я господарської одиниці – тієї, що було зазначено раніше, при реєстрації на сайті податкової.

І нарешті створіть в програмі реєстратор транзакцій:

Заповніть в полі “Фіскальний номер” номер ПРРО, отриманий при реєстрації на сайті податкової, “Локальний номер” – який ви вказали під час подачі заяви.

Потім перевірте підключення до серверу податкової. Для цього перейдіть в Налаштування/Облікові записи і натисніть Підключення до серверу. Якщо ви все налаштували вірно, програма проінформує про успішне з’єднання.

Підключення до фіскального серверу

Тепер можна починати роботу з програмним РРО.

Behance Link to Behance Codepen Link to Codepen Facebook Link to Facebook Google Plus Link to Google Plus LinkedIn Link to LinkedIn Email Email Pinterest Link to Pinterest Twitter Link to Twitter YouTube Link to YouTube Call Now Button