Як оцінити ефективність ваших продажів

Важливим показником успішності будь-якого бізнесу є ефективність продажів товарів (послуг). Як зрозуміти, наскільки результативні ваші продажі, зокрема:

  • Які менеджери або команди генерують більший прибуток?
  • Чи працюють ваші маркетингові заходи/акції?
  • Чи є віддача від реклами?
  • Які товари/групи товарів найвигідніше продавати?
  • Чи впливає на ваші продажі сезонність?

На всі ці та інші питання ви можете отримати відповіді, використовуючи звіт з продажу в ERP FOSS – сучасному хмарному сервісі для автоматизації торгівлі.

Команди продажів

Перш за все вам знадобиться створити в системі команди продажів. Командою продажів може бути ваше підрозділ, магазин, група менеджерів або навіть один менеджер. Під командою можна розуміти також джерело продажів, наприклад, сайт (інтернет-магазин), сторінка в соцмережі, магазин на інтернет-майданчику (Prom, OLX, Rozetka), тощо.

Коли в системі створюється запис про продаж (оформлюється видаткова накладна), до неї вибираються дані про команду, яка має відношення до цієї продажі (джерело продажів, група менеджерів, тощо).

Команда може складатися з окремих користувачів системи ERP FOSS, можна вказати лідера команди.

Звіт з продажу в програмі ERP FOSS

Для створення звіту з продажу просто оберіть пункт меню “Звіти/Продаж” в однойменному модулі.

Система пропонує вказати “Міри” – показники, які будуть виводиться в звіт, наприклад, кількість проданих товарів (“Кількість”) і сума продажів (“Разом без податків”). У якості рядків підсумкової таблиці виберемо місяці року, в якості стовпців – команди продажів:

Звіт з продажів у розрізі команд продаж

В результаті у нас вийшов табличний звіт з продажу по місяцях в розрізі команд продажів.

Даний звіт можна деталізувати і далі, наприклад, за категоріями товарів:

Деталізація продажів за категоріями товарів

або за конкретним менеджерам, які оформили продаж. Вкладеність деталізації не обмежена. Детальніше про створення звіту з продажів див. у нашому відео ролику.

Крім таблиці звіт може бути представлений у вигляді наочної діаграми, наприклад, стовбчатої:

Ефективність продажів - звіт

Кольором і висотою стовпчика показується підсумкова сума продажів окремої команди в розрізі місяців року. Ви можете налаштувати будь-які види звітів, що дадуть уявляння про ефективність продажів за періодами часу, в розрізі команд (підрозділів), в розрізі категорій товарів або самих товарів, тощо.

Дані уявлення звітів можуть бути збережені у Вибраних і просто обиратися щоразу, коли необхідно побудувати звіт.