- Що таке програмний РРО
- Кому необхідно його використовувати?
- Навіщо використовувати програмний РРО?
- Програмний РРО разом з ERP FOSS
- Висновок
Більшість активних підприємців стурбовані поточними проблемами оподаткування та обліку розрахункових операцій зі своїми клієнтами. Сьогодні поряд з традиційною паперовою формою обліку починають використовувати і більш сучасну електронну. Детальніше про це – в нашій статті.
Що таке програмний РРО
E-receipt або програмний РРО – це простий і зручний реєстратор розрахункових операцій, що дозволяє вести в електронній формі облік всіх платежів, що надходять за реалізовані товари або надані послуги Вашими клієнтами.
Закон для РРО передбачає його запровадження з 01.08.2020 року. У нашого продукту є кілька особливостей:
1) Щоб застосовувати його, досить готовий програмний РРО купити і встановити на комп’ютер планшет або смартфон. А заодно отримати повноцінну технічну підтримку і консультування.
2) При продажу Вашого товару/послуги формується чек. Після оплати цього продажу чек направляється до податкової служби, де йому присвоюється фіскальний номер і заноситься в загальну базу. З’єднання з податкової відбувається практично миттєво.
3) Після реєстрації чек можна роздруковувати, відсилати клієнту по електронній пошті або виводити на екран для демонстрації і зчитування QR коду.
РРО для ФОП доступний з будь-якого пристрою, що має вихід в інтернет. Фактично це “каса в смартфоні”, для якої необов’язково ставити і підключати принтер, заздалегідь замовляти рулони спеціального паперу і чорнила для друку чеків, вести касову книгу і т.п.
Кому необхідно його використовувати?
Закон про РРО 2020 чітко визначає категорії осіб, яким необхідно використовувати електронний продукт. Коло осіб, для яких не обов’язково застосування РРО, закон також визначає. Це:
- ФОП 1 групи на єдиному податку (наприклад, риночники).
- ФОП 2 групи з доходом до 1 млн.грн (з урахуванням винятків).
- Підприємці, які ведуть тільки безготівкову форму розрахунку (без використання платіжних карт).
- Виробники, які реалізують власну продукцію.
Каса онлайн або в класичному варіанті обов’язкова, незалежно від суми обороту, для таких категорій:
- Продавці складних побутових приладів, що мають гарантію.
- Реалізують медичні препарати і продукцію медпризначення.
- Продавці продукції з акцизом (алкоголь, тютюнові вироби і т.п.).
З 01.01.2021 року планується ввести обов’язкове ведення РРО для підприємців, що працюють через інтернет і в сфері послуг.
Навіщо використовувати програмний РРО?
Програмні РРО (Україна) створені в рамках спрощення ведення і підвищення прозорості бізнесу. Вони покликані виконувати такі завдання:
- Формування електронних чеків (які прирівнюються до традиційних паперових).
- Оперативна звірка з клієнтами.
- Підтвердження факту здійснення замовлення або купівлі (продавцю достатньо відправити його на електронну пошту або в месенджер покупцеві). Електронний фіскальний чек дає таке ж право на обмін або повернення товару, як і паперовий.
- Спрощення збору і формування обов’язкової податкової звітності (шляхом обміну API з податковою службою).
Програмний РРО разом з ERP FOSS
Фіскальний чек – це стандартна форма, створювана в момент розрахунку покупцем за придбаний товар або послугу. Вона створюється на програмному РРО практично миттєво, а потім використовується для податкової звітності.
Перевірити фіскальний чек в електронному варіанті набагато простіше і швидше, ніж в паперовому. Досить зайти в кабінет платника (на сервері пошуку чеків) і вивести потрібне зображення на екран гаджета, або роздрукувати (за бажанням). Законодавством допускається застосування програмного РРО в режимі офлайн (до 168 годин протягом місяця).
Покупці можуть перевірити фіскальний чек (Україна) в електронній формі в будь-який зручний час, незалежно від місцезнаходження.
Висновок
Використання програмних РРО дуже зручно для всіх сторін: продавців, покупців і державної податкової служби. Це економить гроші і час, дозволяє оперативно вести облік (навіть при перебоях з інтернетом) і зробити бізнес максимально прозорим.