Касовий термінал

Введення

Модуль Касовий термінал уявляє собою касу онлайн призначену для організації продажів в торгових залах чи в точках продажів. Він надає можливість вести продаж товарів з використанням планшету чи комп’ютера навіть не маючи постійного з’єднання даного  пристрою з основною програмою, тобто в of-line  режимі. Також при роботі модуля можливе використання сканеру штрихкодів, принтеру чеків та автоматичних ваг для зважування товарів.  В цій статті ми розглянемо роботу модуля без використання засобів автоматизації, але якщо вам потрібно буде їх використовувати  зверніться до нас  і ми допоможемо налаштувати ці пристрої.

Пункти меню модуля Касовий термінал

В залежності від прав доступу до програми та її налаштування пункти меню будуть виглядати по різному. Тут ми розглянемо пункти меню програми при вході в неї з правами адміністратора. Як працює безпосередньо продавець товарів розглянуто в розділі Торгові сесії.

Панель приладів

На панелі приладів відображено список касових терміналів, які обслуговуються програмою. По замовчуванню в програмі встановлено один касовий термінал з іменем Main. Ми можемо його перейменувати, а також створити необмежену кількість касових терміналів.

Список касових терміналів
Список касових терміналів

Замовлення

В розділі замовлення ми можемо отримати інформацію по всім замовленням на продаж товарів, які були створені на всіх касових терміналах всіма користувачами програми, а також інформацію про стан торгових сесій та про товари, які доступні для продажу через касові термінали.

Замовлення

На малюнку, що приведено нижче, відображено список всіх замовлень на продаж товарів та їх стан.

Список замовлень
Список замовлень

Кожне з замовлень включає в себе повну інформацію, про дану операцію, в тому числі і референс чеку, який було видано покупцю, якщо чек друкувався.

Замовлення на продаж
Замовлення на продаж

Сесії

В цьому пункті меню відображаються список всіх сесій та їх стан.

Список сесій
Список сесій

Товари

Тут надається список всіх товарів, відібраних по фільтру Доступний у точці продажу

Товари, що доступні у точці продажу
Товари, що доступні у точці продажу

Налаштування даної властивості можна провести для кожного товару.

Властивості товару
Властивості товару

Звіти

В розділі звіти ви можете отримати зведену інформацію по продажах товарів в касових терміналах.

Замовлення

Можливо проаналізувати продажі товарів через касові термінали по різноманітним параметрам. Налаштувати параметри можливо при натисканні кнопки “Міри” чи знака “+“.

Аналіз замовлень
Аналіз замовлень

Деталі продажу

Даний звіт надає зведену інформацію по проданих товарах за вибраний проміжок часу.

Список проданих товарів
Список проданих товарів

Налаштування

Для коректної роботи програми необхідно провести деякі її налаштування.

Налаштування

Загальні налаштування залиште так, як зображено на малюнку нижче.

Загальні налаштування касового терміналу
Загальні налаштування касового терміналу

 

Касовий термінал

В пункті меню Касовий термінал виводиться список всіх терміналів. Ми можемо створити необмежену кількість касових терміналів. Для цього натисніть Створити. Заповніть поля, як показано на малюнку нижче, вказавши назву касового терміналу на свій розсуд. Таким чином касовий термінал буде готовий до роботи. Але ви можете провести додаткові налаштування і далі ми розглянемо особливості цих налаштувань.

Загальні налаштування
  • Тип відбору – надає можливості проводити переміщення товарів від складу до клієнта. По замовчуванню встановіть Замовлення по ТП.
  • Розташування запасів – вказує з якого місця розташування брати товари.
  • Прайс лист – для кожного касового терміналу можливо встановити свій прайс. Наприклад, в одній з точок продаж ви можете проводити яку небудь акцію по залученні покупців, і проводити знижки.
  • Журнал продажу – в даному журналі будуть створюватися записи про операції по цьому касовому терміналу. Докладніше про журнали…
  • Журнал рахунків – в даному журналі будуть створюватися записи про рахунки, які були виписані в даному касовому терміналі.
Загальні налаштування касового терміналу
Загальні налаштування касового терміналу
Наявні способи оплати

На цій закладці ви можете додати способи оплати в касовому терміналі. Опис налаштувань приведено в розділі Способи оплати. По замовчуванню встановлюється один спосіб оплати Каса.

Налаштування способів оплати в касовому терміналі
Налаштування способів оплати в касовому терміналі
Можливості

Налаштовуючи цей пункт меню терміналу, ви можете розширити його можливості. Далі більш докладно розглянемо деякі  із пунктів.

  • Рахунки – надає можливість друкувати рахунки для клієнтів безпосередньо з касового терміналу. Рахунки, які були надруковані, будуть відображатися в папці Рахунки, модуля Бухгалтерія. При закритті сесії роботи з терміналом  оплата рахунку проводиться автоматично, але треба уважно стежити, щоб бухгалтерія не провела оплату по таким рахункам самостійно тому, що оплата зафіксується два рази. Як це працює…
  • Поповнення готівки – при проведенні закупівлі в касовому терміналі програма автоматично буде встановлювати суму оплати. Як це працює…
  • Початкова категорія – для касового терміналу можливо встановити початкову категорію товару, по якій буде вестися продаж. Як це працює… Налаштування категорій описано в розділі Категорії товарів.
Налаштування можливостей терміналу
Налаштування можливостей терміналу
Контроль готівки

Дана опція має сенс при організації роботи з виїмкою готівки з касового терміналу, наприклад, на інкасацію. При включенні контролю готівки ви маєте можливість контролювати кількість купюр і монет різного номіналу, програма автоматично буде вираховувати суму готівки. Також при внесенні чи отриманні готівки із каси терміналу  програма створює додаткові бухгалтерські   проводки. Після включення чекбоксу Контроль готівки ви можете встановити баланс касового терміналу за замовчуванням, а також встановити бухгалтерський рахунок через який будуть інкасуватися кошти.

Налаштування касового терміналу
Налаштування касового терміналу

Опис роботи з даним функціоналом надано в розділі Торгові сесії.

Категорії товарів

Для товарів, які продаються через касовий термінал ви можете створити свої категорії. Дані категорії не мають відношення до загальних категорій товарів. Для створення категорії натисніть створити в пункті меню Налаштування/Категорії товарів Створити. Приклад категорії наведено на малюнку нижче.

Категорія товарів для касового терміналу
Категорія товарів для касового терміналу

Для включення товару в дану категорію потрібно вибрати цей товар в списку і встановити для нього цю категорію. Тепер наші товари будуть відображатися в Торговій сесії в певній категорії.

Встановлення категорії товару
Встановлення категорії товару

Способи оплати

По замовчуванню встановлений один спосіб оплат Каса

Спосіб оплати по замовчуванню
Спосіб оплати по замовчуванню

Для створення нового способу оплати натисніть Створити. Введіть назву журналу та короткий код. В цей журнал будуть заноситися записи по оплатах в тих касових терміналах, де цей спосіб буде використовуватися. Короткий код – це префікс нумерування записів в журналі. Натисніть Зберегти. Далі цей спосіб оплати можна використовувати в налаштуваннях касового терміналу. Розділ Наявні способи оплати.

Створення нового способу оплати
Створення нового способу оплати

Торгові сесії

Торгова сесія – це використання програми для проведення продажів товарів.  Продаж товарів можна проводити як в режимі 0n-line так і в режимі off-line. Тобто при відкритті нової торгової сесії комп’ютер, з якого проводиться продаж товарів повинен бути під’єднаним до серверу для синхронізації даних з сервером. Потім з’єднання може бути  розірване і продажі все одно можна бути проводити. Повторне з’єднання потрібне при  підтвердженні закритті сесії та її проведенні. Опис цих дій дивись в наступному розділі.

Для початку роботи потрібно створити користувача з відповідними правами, як показано на малюнку нижче.

Користувач касового терміналу
Користувач касового терміналу

Стандартні дії

Зайдіть від імені цього користувача в програму, перейдіть в Панель приладів і натисніть Нова сесія.

Відкриття торгової сесії
Відкриття торгової сесії

В вікні браузера відкриється торгова сесія. В правій частині вікна буде представлено список товарів, в лівій частині кошик вибраних товарів та цифрова клавіатура. Ви можете вибрати товари, в тому числі і скориставшись пошуком. Пошук може проводитися як по назві товару, так і по внутрішньому посиланню на товар.

Вікно торгової сесії
Вікно торгової сесії

Вибирайте товар, натискаючи на нього лівою клавішею миші. Далі ви можете змінити кількість товару. А якщо вам доступні дані опції, то встановити знижку та змінити ціну товару. Для виконання цих дій на клавіатурі перейдіть на відповідну функцію. В даному випадку активна функція Ціна (підсвічено зеленим кольором). Також, в разі такої необхідності, можливо вибрати клієнта. Створивши замовлення, натисніть на клавішу Платіж.

Редагування закупівлі
Редагування закупівлі

Виберіть метод оплати Каса (UAH), а далі, використовуючи клавіатуру, внесіть суму, яку надав покупець. Програма надасть інформацію про розмір здачі.  Натискаючи на “+” чи “-”  Переключення між замовленнями , ви можете переключатися між замовленнями, які ще не підтверджені.

Проведення оплати
Проведення оплати

Далі можна надрукувати чек і створити нове замовлення.

Друк чека
Друк чека

Після завершення сеансу роботи натисніть Close а потім, не чекаючи, Підтвердити.

Закриття сесії
Закриття торгової сесії

Програма переведе вас в основне вікно Касового термінала де ви можете остаточно закрити торгову сесію, натиснувши Закрити.

Закриття сесії з основного вікна касового термінала
Закриття сесії з основного вікна касового термінала

Далі, переглянувши правильність даних, ви зможете Підтвердити та зробити проведення. І торгова сесія закривається.

Підтвердження закриття сесії
Підтвердження закриття сесії

Всі замовлення з кожної сесії попадають в список замовлень.

Список замовлень по сесіям
Список замовлень по сесіям

Друк рахунків

Цей режим потребує постійного з’єднання з сервером. Крім цього в налаштуваннях користувача, який буде друкувати рахунки, потрібно  встановити опцію Оплата постачальникам.

Налаштування користувача для друку рахунків
Налаштування користувача для друку рахунків

Якщо вам необхідно надрукувати рахунок для вашого клієнта, встановіть чекбокс Рахунки в налаштуваннях касового терміналу в розділі Можливості. Відкрийте торгову сесію, проведіть продаж товарів, а далі натисніть клавішу Рахунок.

Друк рахунку
Друк рахунку

І після підтвердження продажу програма надасть рахунок в форматі .pdf, який можна надрукувати.

Друкована форма рахунку
Друкована форма рахунку

В модулі Бухоблік в папці Рахунки клієнтам буде створено рахунок.

Затверджений рахунок
Затверджений рахунок

Цей рахунок буде автоматично помічений як сплачений при підтвердженні закриття сесії касового термінала.

Увага! Не реєструйте платіж по рахунку з модуля Бухоблік, тому що реєстрація платежу пройде двічі.

Поповнення готівки

Якщо встановлено чекбокс Поповнення готівки то програма автоматично пропонує встановити суму оплати без її вводу з клавіатури. Але сума може редагуватися і здача вираховується також.

Автоматичне введення суми оплати
Автоматичне введення суми оплати

Категорії товарів

Якщо у нас створені категорії товарів для продажу в касовому терміналі, то відкривши сесію ми побачимо їх в верхній частині екрану. Категорії товарів допомагають швидше знайти необхідний товар.

Відображення категорій на касовому терміналі
Відображення категорій на касовому терміналі

Зайшовши в відповідну категорію ми побачимо товар, який входить в цю категорію. Так на малюнку нижче представлено список товарів, які входять в категорію Штани. В свою чергу категорія Штани входить в категорію Одяг.

Категорія з батьківською категорією
Категорія з батьківською категорією

Можна задати початкову категорію, яка буде відображатися при відкритті сесії. Початкова категорія встановлюється в налаштуваннях касового терміналу в розділі Можливості.

Способи оплати

Якщо ви вибрали більше, чим один спосіб оплати при налаштуванні касового терміналу, то при оплаті за товар можна вибрати відповідний спосіб оплати. Надалі всі бухгалтерські проводки будуть створені відповідно до цього способу оплати. Ці проводки будуть відображатися в бухгалтерських звітах.

Вибір способу оплати
Вибір способу оплати

Контроль готівки

Розглянемо на прикладі використання Контролю готівки разом з використанням власного способу оплат для даного касового терміналу. Отже наш спосіб оплати буде, як вказано на малюнку нижче. Грошову виручку ми будемо передавати на інкасацію, використовуючи рахунок  333000 Грошові кошти в дорозі в національній валюті. Початковий баланс каси (баланс відкриття) буде 0 грн.

Власний журнал оплат
Власний журнал оплат

При відкритті сесії встановіть початковий баланс каси і далі натисніть Продовжити продаж

Початкові параметри торгової сесії
Початкові параметри торгової сесії

Далі працює звичайна торгова сесія, в якій ми, для прикладу, продамо один товар на 100 грн.

Продаж товару на 100 грн.
Продаж товару на 100 грн.

Далі проводиться контроль закриття торгової сесії. Ми бачимо, що реальний баланс закриття відрізняється від теоретичного балансу закриття, так як у нас пройшла операція оплати на 100 грн.

Контроль закриття торгової сесії
Контроль закриття торгової сесії

Здамо нашу виручку в розмірі 100 грн. інкасатору. Для цього натисніть Забрати готівку введіть причину і суму.

Інкасація готівки
Інкасація готівки

Після цього ми можемо підтвердити закриття сесії та зробити проведення.

Закриття сесії при контролі готівки
Закриття сесії при контролі готівки

Перейшовши в модуль бухгалтерського обліку, ми побачимо бухгалтерські проведення по рахунку 333000 та по рахунку 301003, який використовується для нашого касового терміналу.

Бухгалтерські проведення при інкасації
Бухгалтерські проведення при інкасації

Використання опції Контроль готівки  виправдане при необхідності інкасацій, або в інших випадках, які не є предметом описання даної статті. Але це віддається на ваш розсуд.

 

 

 

Руський корабль іде за курсом

Працюємо

у воєнний час

Behance Link to Behance Codepen Link to Codepen Facebook Link to Facebook Google Plus Link to Google Plus LinkedIn Link to LinkedIn Email Email Pinterest Link to Pinterest Twitter Link to Twitter YouTube Link to YouTube Call Now Button