Фіскальний реєстратор – апаратний або програмний?

Який фіскальний реєстратор обрати - апаратний або програмний?
  1. Апаратний РРО
  2. Програмний РРО (ПРРО)
  3. Коли вигідно використовувати ПРРО?
  4. Програма ERP FOSS з ПРРО

Як відомо, з початку 2022г всі приватні підприємці (ФОП) на 2-4 групах повинні будуть використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) в своїй діяльності. Принципово РРО бувають двох типів – апаратні та програмні. У зв’язку з цим виникає питання, – який фіскальний реєстратор обрати – апаратний або програмний?

Розглянемо коротко особливості та переваги даних реєстраторів:

Апаратний РРО

Апаратні або апаратно-програмні РРО – це електронні пристрої, призначені для друку фіскальних чеків. Існує кілька різновидів подібних реєстраторів:

  • Касовий апарат (електронно-контрольний касовий апарат, ЕККА) – повністю автономне рішення для невеликої торгівельної точки, може працювати без комп’ютера, містить вбудований принтер чеків. У пристрій завантажена база товарів, до нього може підключатися периферійний торгове обладнання: сканер, електронні ваги та ін.
  • Фіскальний принтер (електронно-контрольний касовий реєстратор, ЕККР) – пристрій для друку чеків з фіскальним модулем. Не є автономним, управляється зовнішнім комп’ютером або POS-терміналом. Дане обладнання призначене для великих торгових точок, гіпермаркетів, відрізняється високою швидкістю роботи. ЕККР, зазвичай істотно дорожче ЕККА.
  • Портативний платіжний термінал з принтером – мобільна каса, використовується для «виїзної» торгівлі, для кур’єрів служб доставки, тощо, коли є невеликий поток клієнтів.

Програмний РРО (ПРРО)

Це програмне забезпечення, яке працює на вашому ПК або на мобільному пристрої, може бути частиною ПЗ для торгівлі, працювати зі сканерами штрих-кодів, принтерами чеків, POS-терміналами та іншим торгівельним і технологічним устаткуванням. Під час продажу товару (або послуги) ПРРО зв’язується з сервером податкової, отримує фіскальний номер, і роздруковує фіскальний чек клієнту або відправляє даний чек в електронному вигляді. Також автоматично створює і відправляє в податкову звіт після закриття торгової зміни (Z-звіт).

Коли вигідно використовувати ПРРО?

ПРРО – це універсальне рішення, яке може бути рекомендовано у наступних випадках:

  • Для інтернет-магазину. Електронний фіскальний чек юридично значущий також, як і звичайний паперовий чек. Таким чином, ви можете відправляти покупцеві товар разом з електронним чеком.
  • Для звичайної торгової точки або мережі торгових точок, якщо вам потрібна інтеграція ПРРО з програмою для обліку товарів на складі, автоматизації продажів і бухгалтерії.
  • Для невеликого бізнесу з надання послуг населенню, зокрема медичних, для автоматизації здачі звітів до податкової за кожну робочу зміну. На відміну від касового апарату, вам не доведеться роздруковувати z-звіти, вклеювати їх у книги обліку розрахункових операцій, тощо. ПРРО передає дані в податкову автоматично.

Програма ERP FOSS з ПРРО

Компанія ФОСС-Он-Лайн пропонує хмарний сервіс ERP FOSS для автоматизації торгівлі з програмним РРО. Таким чином, ви отримуєте всі інструменти для ведення бізнесу: торгівлю, склад, бухгалтерію і податкову звітність разом з формуванням фіскальних чеків в одній програмі.

Якщо на питання “Який фіскальний реєстратор обрати?”, ваша відповідь – програмний РРО, увійдіть і спробуйте попрацювати з програмою для автоматизації торгівлі ERP FOSS з ПРРО безкоштовно вже зараз.