Розрахунки в валюті

Введення

Ви можете проводити розрахунки в валюті, як в гривні так і в інших валютах. Загальні правила для закупівлі та продажів товарів описані в статті “Закупівлі та продажі. Стандартні дії.” В цій статті ми розглянемо специфіку роботи з валютою. Спочатку потрібно переконатися, що в модулі Бухоблік встановлено ознаку мультивалютність.  Тільки в цьому випадку можлива робота з різними валютами. З модуля Бухоблік встановіть курс валюти на поточну дату. Меню: Налаштування/Валюти/USD/Дивитись курси/Створити

Курс дол. США
Встановлення курсу валюти

Облік валют

Для організації обліку валют необхідно створити відповідні журнали. Розглянемо на прикладі як обліковувати готівкові кошти в валюті.

Примітка: В нашому прикладі ми зупинимося на готівкових коштах в дол. США. При використанні банківських рахунків потрібно все повторити, але використати тип журналу Банк та номер бухгалтерського рахунку 312ххх “Поточні рахунки в іноземній валюті”. Для кожної із валют створюються свої журнали.

Попередньо потрібно провести деякі налаштування програми. Спочатку потрібно створити журнал обліку готівкової валюти. Для цього перейдіть в меню Бухоблік/Налаштування/Журнали і створіть журнал, як показано на малюнку нижче.

 

Касовий журнал для валюти
Касовий журнал для валюти

Закладку Додаткові налаштування також налаштуйте як на малюнку нижче.

Додаткові налаштування каси
Додаткові налаштування касового журналу

Тепер при реєстрації платежу по рахунках і при виборі журналу Каса  USD запис про це буде вноситися в нього. Записи побудовані в виді подвійної проводки, в рядках якої відображено суму в гривні та суму в валюті журналу. Для рядка, де вказано рахунок 301002 Cash USD,  додатне число означає, що валюта поступила, від’ємне, що валюта сплачена. Відповідно Дебет і Кредит в гривні.

Записи в валютному журналі
Записи в валютному журналі

Крім цього, на Панелі приладів в вікні журналу Каса USD можна побачити баланс по готівковій валюті.

Баланс по валюті
Баланс по валюті

Закупівлі товарів за валюту

Якщо ви закупаєте товар в валюті відмінній від гривні вкажіть це у Замовленні купівлі і замовлення буде створене в потрібній валюті.

Примітка: Все описане нижче справедливо і для Рахунків.

Замовлення купівлі за валюту
Замовлення купівлі за валюту

В разі, якщо якийсь із постачальників проводить продаж вам товарів в валюті відмінній від гривні ви можете внести цю інформацію в картку постачальника.

Налаштування валюти розрахунків
Налаштування валюти розрахунків

В даному випадку, при створенні Замовлення на купівлю для цього постачальника, валюта буде вибиратися автоматично.

Валюта постачальника
Валюта постачальника

Також валюту можливо визначити для окремого товару при постачанні його певним постачальником. Для цього в закладці Склад картки товару потрібно встановити валюту для такого постачальника.

Ціна товару в валюті
Вартість товару в валюті

Наприклад, якщо валютою оплаті обрати євро, то програма перерахує оплату відповідно до встановлених поточних курсів долара до гривні і євро до гривні.

Вартість в евро
Вартість в євро

Продажі товарів за валюту

В програмі попередньо створено три прайси, які дозволяють проводити продажі в різних валютах.

Прайси в різних валютах
Прайси в різних валютах

Якщо даний клієнт постійно оплачує ваші товари в одній із валют, відмінній від гривні, в його налаштуваннях потрібно вказати прайс в відповідній валюті.

Налаштування прайсу в валюті
Налаштування прайсу для клієнта

Тепер, якщо ми будемо створювати замовлення на продаж цьому клієнту, то програма автоматично перерахує  ціну продажу товару в валюту розрахунку.

Замовлення на продаж у валюті
Замовлення на продаж у валюті

Прайс можна змінити, тоді замовлення на продаж буде створено в іншій валюті. Таки чином, замовлення на продаж створюється в валюті прайс-листа.

Замовлення на продаж у гривні
Замовлення на продаж у гривні

Рахунок, створений на базі замовлення, також буде в тій же валюті, що і замовлення. При реєстрації платежу по рахунку програма запропонує проведення платежу в валюті рахунку, але ви зможете змінити валюту. При цьому необхідно відстежувати правильність розрахунку в різних валютах.

Реєстрація платежу у валюті
Реєстрація платежу у валюті

Купівля-продаж валюти

При веденні господарської діяльності виникає питання не тільки розрахунків за товари в валюті, а й закупівлі та продажу самої валюти. Розглянемо як це реалізувати. Для купівлі валюти виберіть на Панелі приладів вікно Каса (гривня) і натисніть Більше. 

Купівля валюти
Початковий баланс

Далі виберіть Внутрішнє переміщення і створіть новий платіж. Після заповнення полів Журналів, як показано нижче, введіть поля, що залишилися і натисніть Підтвердити.

Платіж за валюту
Платіж за валюту

Платіж буде опубліковано і якщо перейти на Панель приладів, то ми побачимо, що в наших касах відбулася зміна балансу.

Зміна балансу в касах
Зміна балансу в касах

Якщо ми відкриємо журнал Каса (гривня) (Панель приладів/Більше/Проведення)  то побачимо запис, який означає, що для купівлі валюти з каси взяли 2600 грн. і перевели їх на транзитний рахунок, який вказано в налаштуваннях бухгалтеріі  (Міжбанківський трансферний рахунок).

Записи в журналі (гривня)
Записи про купівлю валюти в журналі Каса  (гривня)

А в журналі Каса USD ми побачимо запис, в якому вказано, що було куплено 98,78 дол. за 2600 грн. (курс було взято з курсів валют). Кошти отримано з транзитного рахунку.

Запис про купівлю валюти
Запис про купівлю валюти в журналі Каса USD

Продаж валюти виконується аналогічним чином, але процес ініціюють з вікна журналу обліку валют Каса USD.

Продаж валюти
Ініціація продажу валюти

В платежі на продаж валюти вказується сума в валюті. Після виконання операції сума в валюті буде списана з валютної каси і зарахована в гривневу касу.

Платіж на продаж валюти
Платіж на продаж валюти

Зверніть увагу, що по замовчуванню програма проводить продаж і купівлю валюти по одному й тому ж курсу. Якщо у вас різні курси, то потрібно ввести новий курс на момент проведення операції. На один день  можливо встановити декілька курсів валют. Для цього перейдіть в Бухоблік/Налаштування/Валюти і встановіть потрібний курс валюти на відповідну дату і час.

Зміна курсу валют
Зміна курсу валют на купівлю та продаж валюти
Руський корабль іде за курсом

Навіть песик у метро

Встановив ПРРО

А ви?

ВСТАНОВИТИ
Behance Link to Behance Codepen Link to Codepen Facebook Link to Facebook Google Plus Link to Google Plus LinkedIn Link to LinkedIn Email Email Pinterest Link to Pinterest Twitter Link to Twitter YouTube Link to YouTube Call Now Button