Навіщо вести облік товару в роздрібній торгівлі ?

Навіщо вести облік товару в роздрібній торгівлі

Навіщо ви запитаєте  потрібно вести облік товару, якщо я і так знаю, що купив і за якою ціною. Але, як же тоді зрозуміти якого товару ви більше продали і з якою націнкою, який продавець зробив більше прибутку і кому ви повинні за товар.
Саме за допомогою обліку товару, ви зможете відслідквувати всі операції складського обліку, продажів, закупівель, взаєморозрахунків з клієнтами, формувати звіти з валового прибутку, рентабельності товарів та багато іншого.
Якщо вести облік товару по-старому в зошиті або ж таблицях Exel у вас, може бути величезна кількість проблем при інвентаризації, підрахунку прибутку і підрахунку залишків, тому необхідно налагоджувати і автоматизувати облік товару.

Що дає облік товару

Вести точний складський облік: контролювати прихід та продаж товарів.
Наприклад при обліку товару комірники не зможуть красти, адже коли у вас немає обліку, можна сказати, що так і було.
Оцінювати роботу співробітників, відділів, а саме який продавець продав більше того чи іншого товару, який відділ приніс вам більше прибутку. Контролювати виручку. Відстежувати заборгованість перед постачальниками і покупцями.
При точному обліку товару ви будете отримувати достовірну інформацію. Але, якщо вести бізнес навмання і сподіватися на удачу, це не кращий варіант.

Відстежувати рух товару

Приймання і відвантаження товару, переміщення, інвентаризації. Ви завжди будете мати достовірну інформації про наявність.

Автоматизувати процеси

Реальний стан справ в компанії відкриють вам можливості для розвитку бізнесу. Прогнозуйте попит на товар, оптимізуйте витрати. З урахуванням товару вам буде простіше керувати кількома магазинами або великим складом. Якщо ви хочете отримувати передбачувані результати роботи, і автоматизувати бізнес процеси, вам в будь-якому випадку доведеться вести облік товарів.

Відстежувати операції з товаром

Ви будете знати, коли надійшов товар, скільки ви за нього заплатили і яку виручку отримали. Повнота інформації залежить від того, як ведеться облік: можна просто записувати кількість проданих позицій або відстежувати рух товару на кожному етапі.

Відстежувати закупівлі

Ви будете точно знати кількість і найменування товарів, яке надійшло на ваш склад. Чи зможете аналізувати попит на кожен товар. Відстежувати оплати постачальникам.

Переваги програми для торгівлі

Облік товарів набагато простіше вести за допомогою спеціальних програм. Вони інтегруються з касовими апаратами, сканерами штрих-кодів, принтерами чеків і різними сервісами (наприклад Нова Пошта, Приват Банк). Працюють через інтернет і вимагають мінімального налаштування.
Такі програми дозволяють мінімізувати витрати часу та сил.

Швидке оформлення замовлень і продажів

Достатньо просканувати штрих-код товару, щоб він з`явився у накладній або чеку і повідомити клієнту підсумкову суму. Продані товари відразу списуються зі складу, а їх вартість додається до виручки. А ще програма для торгівлі дає можливість сформувати звіт по продажах і валового прибутку. Вам не доведеться витрачати час на підрахунки і запису в excel або зошиті.

Звіт про валовий прибуток

Автоматизація складського обліку

Вірний та точний складський облік залежить від можливостей обраної програми. ERP FOSS, наприклад, дозволяє контролювати залишки, відстежувати рух товару, проводити повернення постачальникам, робити переміщення між складами, вести серійний облік, проводити повну або часткову інвентаризацію складу за допомогою сканера штірх кодів.

Залишки товарів на складах

Контролювати співробітників

Кожен співробітник працює в програмі під своїм логіном і паролем. Ви будете знати, хто, коли і в який час створював або проводив документи. Відразу стане ясно, чому в касі недостача і у кого пропав товар.
У ERP FOSS, можна обмежувати права доступу до інформації, щоб працювали тільки з тими документами, які їм потрібні.

Приймати правильні рішення

Можливість сформувати потрібний звіт в декілька кліків і подивитись дані по продажах, закупівлях, витрат на послуги, валового прибутку, прибутків та збитків. Порівнювати інформацію за різні періоди.

аналіз купівель

Такі можливості допоможуть автоматизації вашого бізнесу та його розвитку, а ви позбавитись від ручних завдань і рутини. Працювати без урахування товару в будь-якому випадку досить складно. Подумайте про його впровадження разом з ERP FOSS.